Одиграно е 3. коло од Лигата и мини-лигата на Металург, група Запад. Резултати и табела

23.05.2016 15:25
13244069_686917091449366_3334346722045290070_o

Во Кавадарци е одиграно 3. коло од Лигата и мини-лигата на Металург, група Запад.

Постигнати се следните резултати:

Тиквеш – Карафилоски  20:9  (машки)

Сани – Јуниор  9:26  (машки)

Макалоски – Карафилоски 11:8 (женски)

Одложени се средбите:

Сани – Макалоски (ж)

Карафилоски – Сани  (ж)

 

Табела:

Capture

Прочитано 362 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 13