Одиграно е првото коло во ЕХФ Купот. Комплетни резултати

11.02.2019 00:40
640

Викендов се одиграни натпреварите од првото коло на групната фаза на ЕХФ Купот. Нашиот претставник, екипата на Еурофарм Работник, одигра одличен натпревар на гостувањето кај Хановер и беше многу блиску до изненадување, но на крајот сепак забележа пораз.

.

Резултати:

Група “А“:

Ла Риоха – Балатонфуреди  29:24 (14:9)

Фуксе Берлин – Ст. Рафаел  33:29 (17:15)

Група “Б“:

Татабања – Нексе  27:28 (18:14)

Хановер – Еурофарм Работник  24:21 (16:14)

Група “Ц“:

Холстебро – Констанца  29:25 (14:12)

Порто – Либербанк Куенца  37:26 (20:12)

Група “Д“:

Азоти Пулави – ГОГ  28:31 (12:13)

Гранолерс – Кил  22:33 (11:18)

Прочитано 87 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 1