Одиграно некомплетното четврто коло од плејофот. Моментална табела

28.04.2018 21:37
30850302_1869377616426415_1381154636_o

Денеска се одиграни две од предвидените три средби од четвртото коло од плејофот во првенството на Македонија. Металург извојува висока победа против Пелистер, додека Еурофарм Работник дојде до важна победа на гостувањето кај екипата на Охрид. Третата средба од четвртото коло, меѓу екипите на Вардар и на Тинекс Пролет, е одложена поради обврските на Вардар во Лигата на шампионите.

.

Резултати:

Металург – Пелистер  34:24 (16:16)

Охрид – Еурофарм Работник  21:26 (12:15)

Тинекс Пролет – Вардар  одложена за на 2 мај

.

Табела:

Capture

Прочитано 111 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 9