Одличен ден за екипите на Металург, пет победи во пет натпревари

30.11.2019 22:45
sala 9publika_resize

Денешниот ден мина во доминација на екипите на Металург, во пет натпревари во пет различни конкуренции остваривме пет чисти победи.

.

Во шестото коло на младинска лига, група 1, Металург 2 го совлада Радовиш:

РК Металург 2 – РК Радовиш  33:12 (16:7)

Во осмото коло на пионерска лига, група 3, пионерите на Металург 2 го совладаа тимот на Рисови:

РК Металург 2 – РК Рисови  33:9 (15:4)

Во шестото коло на младинска лига, група 2, младинците на Металург ја совладаа екипата на РК Јуниор К.В.:

РК Металург – РК Јуниор К.В.  32:26 (17:13)

Во дерби натпреварот на 12. Коло на Женската лига, екипата на ЖРК Металург го совлада тимот на ЖРК Вардар:

ЖРК Металург – ЖРК Вардар  30:28 (16:13)

Во дерби натпреварот на 13. Коло на машката Суперлига, екипата на Металург славеше на гостувањето кај Бутел Скопје:

РК Бутел Скопје – РК Металург  16:30 (7:11)

Прочитано 326 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 11