Топ Вести

ОДЛИЧЕН СТАРТ НА НАТУРХАУС ЛА РИОХА ВО НОВАТА СЕЗОНА НА АСОБАЛ-ЛИГАТА

16.09.2014 12:55
Guadalajara-Naturhouse-5_resize

za tekst

Екипата на Натурхаус ла Риоха, која е дел од нашата група во Лигата на шампионите, успешно ја почна новата сезона во шпанското национално првенство, Асобал-лигата. По две одиграни кола, тимот на Натурхаус ла Риоха е водечки на првенствената табела, по победите над екипите на Енкантада (29:26) и на Гвадалахара (29:27).

Натурхаус ла Риоха – Енкантада  29:26 (13:18)

Натурхаус ла Риоха: Гомез Лите, Санчез Мигалон, Петрус 6, Хуанин Гарсија 6 (3), Луисфе 4, Виго, Гарабаја 4, Ромео, Стенмалм 1, Рокас, Качеда, Хавиер Гарсија 2, Ангел Фернандез 1, Педро Родригез, Ангел Ромеро 2 и Ајлерт 3.

Тек на резултатот: 1:2, 3:5, 7:8, 9:11, 11:15, 13:18 — 16:21, 19:21, 22:21, 25:23, 28:24,  29:26.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————————

Гвадалахара – Натурхаус ла Риоха  27:29 (11:19)

Натурхаус ла Риоха: Гомез Лите, Санчез Мигалон 2, Хуанин Гарсија 6, Луисфе 2, Виго 2, Гарабаја, Стенмалм, Рокас 6 (3), Качеда, Хавиер Гарсија 1, Ангел Фернандез 4, Педро Родригез, Ангел Ромеро 3 и Ајлерт 3.

Тек на резултатот: 0:3, 4:5, 7:10, 7:11, 8:16, 11:19 — 12:20, 14:21, 17:23, 20:25, 23:28, 27:29

481_resize

Прочитано 308 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 6 =