ОФИЦИЈАЛНИТЕ НАТПРЕВАРИ НА МЕТАЛУРГ ВО СЕЗОНА 2011/12

18.03.2012 11:48
563222_424880634254590_2003809201_n_resize

Во сезона 2011/12, до овој момент, Металург одигра 31 натпревар. Две средби се одиграни во квалификациите за групната фаза во Лига на шампиони, 10 во групната фаза на Лига на шампиони и 19 во СЕХА лига. Металург извојува 21 победа, 5 пати играше нерешено и доживеа 5 порази. Гол разликата е: 824 дадени голови и 678 примени (+146 гола). Просечно примавме по 21,9 гола а постигнувавме по 26,6 гола по натпревар.

Еве ги досегаѓните средби во сезона 2011/12:

03.09.2011   Металург – Макаби   27:19  (13:7)   квалификации за Л.Ш.

04.09.2011   Металург – Хаслум   28:28  (14:9)   квалификации за Л.Ш.

17.09.2011   Сутјеска – Металург   22:28  (12:9)   СЕХА лига

24.09.2011   Металург – Металопластика   21:19  (12:8)   СЕХА лига

01.10.2011   Металург – Цимос Копер   28:23  (15:7)   групна фаза во Л.Ш.

04.10.2011   Металург – Нексе   26:26  (16:16)   СЕХА лига

09.10.2011   Ст.Петерсбург – Металург   25:25  (10:11)   групна фаза во Л.Ш.

11.10.2011   Металург – Татран   32:24  (15:10)   СЕХА лига

16.10.2011   Хамбург – Металург   32:25  (18:12)   групна фаза во Л.Ш.

18.10.2011   Борац – Металург   26:31  (10:16)   СЕХА лига

20.10.2011   Металург – Висла Плоцк   31:27  (17:10)   групна фаза во Л.Ш.

25.10.2011   Металург – Ловќен   32:17  (18:8)   СЕХА лига

10.11.2011   Металург – Црвена Звезда   28:18  (13:7)   СЕХА лига

12.11.2011   Металург – Загреб   19:19  (8:9)   СЕХА лига

19.11.2011   Металург – Констанца   25:18  (12:8)   групна фаза во Л.Ш.

24.11.2011   Констанца – Металург   20:19  (9:12)   групна фаза во Л.Ш.

28.11.2011   Металург – Вардар ПРО   18:18  (8:6)   СЕХА лига

03.12.2011   Металург – Ст.Петерсбург   32:19  (16:7)   групна фаза во Л.Ш.

08.12.2011   Извиѓач – Металург   21:26  (11:14)   СЕХА лига

11.12.2011   Металург – Сутјеска   31:23  (14:12)   СЕХА лига

07.02.2012   Нексе – Металург   29:27  (17:15)   СЕХА лига

11.02.2012   Цимос Копер – Металург   22:22  (11:11)   групна фаза во Л.Ш.

16.02.2012   Металопластика – Металург   17:25  (8:10)   СЕХА лига

19.02.2012   Висла Плоцк – Металург   20:24  (11:11)   групна фаза во Л.Ш.

22.02.2012   Металург – Борац   26:25  (13:12)   СЕХА лига

26.02.2012   Металург – Хамбург   23:25  (14:12)   групна фаза во Л.Ш.

29.02.2012   Ловќен – Металург   20:21  (11:9)   СЕХА лига

07.03.2012   Металург – Босна   36:11  (16:5)   СЕХА лига

08.03.2012   Босна – Металург   19:31  (12:16)   СЕХА лига

11.03.2012   Загреб – Металург   30:25  (14:14)   СЕХА лига

13.03.2012   Металург – Извиѓач   31:16  (15:6)   СЕХА лига

Во септември 2011 одигравме 4 натпревари.

Во октомври 2011 одигравме 8.

Во ноември 2011 одигравме 5.

Во декември 2011 одигравме 3.

Во февруари 2012 одигравме 7.

Во март 2012 (до сега) одигравме 4.

Прочитано 826 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 12