Охрид ќе биде домаќин на машкиот младински фајнал-фор. Распоред и сатница

27.03.2019 17:26
DSC_0053_resize

В сабота и в недела, во салата “Билјанини Извори“ во Охрид, ќе се одржи завршниот турнир во машкото младинско првенство на Македонија.

Пласман на фајнал-фор обезбедија екипите на РК Металург 2, КЛ7, Охрид и на Струга. РК Металург 2 и Охрид на турнирот ќе настапат како победници на своите групи.

.

Распоред на натпреварите:

Сабота:

17.00 ч.:  Струга – Металург 2

19.00 ч.:  Охрид – КЛ7

Недела:

15.30 ч.:  Меч за трето место

17.30 ч.:  Финале

Прочитано 293 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 1 =