ОПЕРИРАН Е ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ

26.09.2013 22:45
711495_10151751383708101_143525961_n_resize_resize_resize

za tekst

Вечерва во Шрунс (Австрија) е опериран Филип Миркуловски. Операцијата врз коленото на Филип ја изврши прочуениот хирург, д-р Шенк.

Операцијата е успешна, а рехабилитацијата на Филип ќе трае од 6 до 8 седмици.

“Операцијата помина во најдобар ред и јас се чувствувам добро. На терен ќе се вратам за 6 до 8 седмици“, кратко ни изјави Миркуловски.

Фотографиите можете да ги видете и на неговата фан-страница.

Прочитано 3.931 пати

(2) Коментари

  1. Pozdrav do Filip i pobrzo da se vratis na teren zdrav i vo podobra forma. Mnogu ke nedostasuva najgolemiot borec megu rakometarite.

  2. Filipe ti posakuvam brgo i lesno ozdravuvanje … za igrac kako tebe nema zamena i timot bez tebe nikogas ne e onoj ist koga si ti na teren heroju nad heroite …

Напиши одговор на Anatolij Откажи одговор


9 − = 5