ОСМИНА ФИНАЛЕ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

30.03.2011 18:21
17782_458930027451526_1144616643_o_resize

Денес, во просториите на РФМ, е извршено жребување за 1/8 финале на Купот на Македонија, за мажи. РК Металург е извлечен во втората група, заедно со екипите на Тинекс Пролет, Зомимак М и Младост 09.

Редните броеви на екипите се следни:

1.  РК Тинекс Пролет

2.  РК Зомимак М

3.  РК Младост 09

4.  РК Металург

Организатор на натпреварите во ова група е РК Металург кој, најкасно до 04.04.2011 година, мора да ги достави: распоредот, денот и сатницата на натпреварите.

Инаку, календарот предвидува овие натпревари да се одиграат на 9/10 април.

Прочитано 271 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 9 =