Овој викенд ќе се игра 2. коло од мини-лигата на Металург за регионот Скопје

04.03.2019 10:17
190222217_DSC0001_resize-610x405

Во Автокоманда овој викенд повторно ќе гледаме натпревари од мини-лигата на Металург. В сабота и в недела ќе се одигра второто коло од ова најмасовно натпреварување на ракометни школи во нашата земја.

.

Распоред на натпревари:

Сабота:

08.30  Репро 21 – РЖ Институт   М.2006/7

09.10  Синалко – Кожувчанка   Ж. 2006/7

09.50  РК Металург – Тиквеш   М. 2004/5

10.30  РЖ Институт – Ре Медика   М.2006/7

11.10  Синалко – Нова Македонија   Ж. 2006/7

11.50  Рено – Тиквеш 1   М. 2008

11.50  Стоби – Репро 1   М. 2008

12.20  Хотел Бетон – Металург кадети   М. 2008

12.20  Бетон – Металург пионери   М. 2008

12.50  Металург Јуниорки – Колибри   Ж. 2008

12.50  Металург Јуниор – Факом   М. 2008

13.20  Тиквеш 2 – Стоби   М. 2008

13.20  Весна Акумулатори – Рено   М. 2008

13.50  Металург кадети – Бетон   М. 2008

13.50  Репро 1 – Хотел Бетон   М. 2008

14.20  Тиквеш 1 – Металург Јуниор   М. 2008

14.20  ЖРК Металург  – Металург Јуниорки   Ж. 2008

Недела:

08.30  Кемпа – Ре Медика  М.2006/7

09.10  РК Металург – ПГО  М. 2004/5

09.50  Репро 21 – Хандбал Старс   М.2006/7

10.30  Весна Акумулатори – Хандбал Старс   М. 2008

10.30  ЖРК Металург – Хандбал Старс   Ж. 2008

11.30  Хандбал Старс – Факом   М. 2008

11.30  Колибри  – Хандбал Старс   Ж. 2008

 

Прочитано 306 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 1