Топ Вести

ОВОЈ ВИКЕНД СЕ ИГРА ТРЕТОТО КОЛО НА МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ

04.05.2015 17:45
logo_resize1

za tekst

Претстојниот викенд ќе се одигра третото коло на мини-лигата на Металург.

 

Распоред:

Сабота  (мини ракомет):

Терен 1:

09.00:  Пелистерка кола – Металург ТВ  (машки 2004/5)

09.30:  Стоби – Металург Аеродром  (машки 2004/5)

10.00:  Дуле 99 – Бетон  (машки 2004/5)

10.30:  Металург Петровец – Колибри  (женски 2004/5)

11.00:  Мода ди Бањо – Металург кадетки  (женски 2006 и помали)

11.30:  Металург кадети – Канал 77  (машки 2006 и помали)

Терен 2:

09.00:  Рено – Кемпа  (машки 2004/5)

09.30:  Радио Бубамара – Бауерфајнд  (женски 2004/5)

10.00:  Металург Влае – Металург Автокоманда  (женски 2004/5)

10.30:  Сити радио – Винарија Стоби  (машки 2006 и помали)

11.00:  Факом – Веб сајт Металург  (машки 2004/5)

11.30:  Металург пионерки – Пелистерка Мохито  (женски 2006 и помали)

Прочитано 528 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 8