Падна и Португалија, денешни резултати на кадетското СП во Скопје

17.08.2019 21:43
Egypt-Portugal-GALLERY-Semi-final-1483_resize

Денеска се одиграни полуфиналните натпревари на кадетското СП во Скопје, а одиграни се две средби за пласман од 5 до 8 места.

Најпријатното изненадување на првенството, селекцијата на Португалија, загуби од Египет, додека Германија, која лошо го почна првенството, сега меле се пред себе, па денеска настрада Данска.

.

Денешни резултати:

Пласман од 5 до 8 места:

Исланд – Франција  24:30 (10:16)

Унгарија – Шпанија  29:24 (13:8)

Полуфинале:

Египет – Португалија  41:36 (20:19)

Германија – Данска  31:23 (13:9)

Прочитано 499 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 8 = 1