ПАВЕЛ ХОРАК ОДБИ ДА ГО ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРОТ СО ГЕПИНГЕН

31.12.2012 02:41
Pavel-Horak

Чехот Павел Хорак (30) реши да не го продолжи договорот со Гепинген. Хорак во Гепинген игра на позиција лев бек, која ја дели со Момир Рниќ (25). Хорак во Гепинген отиде во 2007 година од Магдебург, а се претпоставува дека негов следен клуб ќе биде Фуксе Берлин, кој е заинтересиран и за левото крило на Хамбург, Швеѓанецот Фредрик Петерсен.

Прочитано 133 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 11