ПЕТАР АНГЕЛОВ – ДИВИ ЗАМИНУВА ОД МЕТАЛУРГ

17.09.2013 16:01
DSC_0275_resize_resize

za tekst

Петар Ангелов и Металург денеска спогодбено го раскинаа договорот. Предлогот за раскин дојде од страна на Ангелов, кој тоа го оправда со малата минутажа во првиот тим и со неговата желба што подобро да се подготви за претстојното ЕП во Данска.

Ангелов остави длабока трага во поновата историја нашиот клуб и сигурно ќе ни недостига нам и на нашите навивачи.

На Ангелов му посакуваме успешна понатамошна кариера.

Прочитано 3.823 пати

(11) Коментари

  1. koj kje bide negoviot nov klub dali se znae?

  2. Штета, што му текнало, можеше барем и оваа сезона, сигурно добил подобра понуда, сепак ДИВИ ке остане запаметен

  3. SO SREKJA NEKA MU E NA DIVI …

  4. INAKU , ZAL MI E PORADI NEGOVOTO ZAMINUVANJE , NO TREBA DA SE POCHITUVA NEGOVATA VOLJA … ZASLUZHIL …

  5. Му посакувам многу среќа на Диви. Ми беше еден од најомилените ракометари во Металург. Ама искрено криво ми што потпишал за Вардар (ако е вистина), од толку многу тимови.

  6. vistina li e deka mijatovik potpisal so metalurg? a i so bidna so sergej zedik?

    • Да, Мијатовиќ потпиша за Металург, а за Жедик по којзнае кој пат кажуваме дека веќе не е наш ракометар.

  7. Steta za DIVI, ne mi se dopaga sto ke mora da doaga stranec na negovo mesto, sepak Nikola Mitrevski e odlicna zamena za Darko, a e i Makedonec!!

  8. so sreka da mu e trebase da odi vo Strumica ili pelister za pogolema minutaza a vaka pak ke ja grej klupata

Напишете коментар


8 + 7 =