ПИК СЕГЕД ГИ ПРОДОЛЖИ ДОГОВОРИТЕ СО КЛУЧНИТЕ РАКОМЕТАРИ

19.03.2013 23:54
palast3d_resize

Szabolcs Zubai_resizeЕкипата на Пик Сегед објави дека ги продолжи Vadkerti Attila_resizeдоговорите со тројца клучни ракометари од својот состав. Верноста кон клубот ја продолжија: Заболч Зубаи (3+2), Вадкерти Атила (3) и Габор Анчин (2+1).  Ова го побара новиот тренер на екипата Хуан Карлос Пастор, кој со својата работа почнува од новата сезона.

“Ние сме во постојан контакт со Хуан Карлос Пастор, а тој побара да ги задржиме овие ракометари. Ние ја поддржуваме оваа идеја, бидејки ја цениме ефикасноста на овие ракометари“, вели директорот на клубот, Ричард Мезеи.

 

Прочитано 508 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 7