Пионерите на Металург ќе играат за седмото место

31.08.2019 17:44
DAR_1470_resize1

Немаа среќа пионерите на Металург, бидејќи еден нераализиран пенал ги однесе во меч за седмото место. Имено средбата со екипата на Какањ заврши со резултат 13:13 (5:6), иако на четири секунди до крајот имавме идеална шанс за победа. Во наша полза беше досуден седмерец, но ударот на нашиот ракометар заврши во стативата. Самата средба мина во рамноправна игра.

Пионерите групната фаза ја завршија со два порази и еден нерешен резултат.

.

Металург – Какањ  13:13 (5:6)

Металург: Талевски (4 одбрани), Ангеловски 1, Таневски, Субашевски 5, Насевски 1, Грујевски, Димковски 4, Арсовски, Стојановски 2, Васевски, Јазаџиев, Стеков, Петровиќ 1, Филиповски и Апостолидис.

Прочитано 196 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 8 =