ПЛАНЕТ ХАНДБАЛ ГИ ОБЈАВИ НОМИНАЦИИТЕ ЗА НАЈДОБАР РАКОМЕТАР ВО 2014 ГОДИНА

10.11.2014 15:33
10423909_816266125063053_5935110463280814118_n

za tekst

Специјализираниот ракометен портал “Планет Хандбал“ ги објави номинациите за најдобар ракометар во 2014 година. Номинациите ги подготвија 23-ца новинари од светот на ракометот, а номинирани се по четворица ракометари за секоја позиција. Металург е застапен со Ренато Вугринец, кој е во конкуренција за најдобар десен бек во 2014 година, заедно со капитенот на македонската репрезентација Кире Лазаров.

Номинирани:

Лево крило Тимур Дибиров Уве Генсхајмер Гудјон-Валур Сигурдсон Андерс Егерт
Лев бек Микел Хансен Момир Илиќ Филип Јиха Сергеј Рутенка
Среден бек Жоан Кањелјас Арон Палмарсон Никола Карабатиќ Домагој Дувњак
Десен бек Ренато Вугринец Кирил Лазаров Марко Вујин Ласло Наѓ
Десно крило Виктор Томас Лук Абало Ласе Сван Хансен Драган Гајиќ
Пикер Бјарте Мирхол Седрик Сорендо Хулен Агинагалде Ренато Сулиќ
Голман Никлас Ландин Арпад Штербик Матијас Андерсон Тјери Омејер
Дефанзивец Тобијас Карлсон Тимушин Шуч Гедеон Гвардиола Виран Морос
Прочитано 2.804 пати

(1) Коментар

  1. glasam za kire lazarov

Напиши одговор на ordevski dimce Откажи одговор


+ 8 = 12