Play Off – Лига на шампиони

Осминафинале во Лигата на шампионите:

.

Двојки

Прв натпревар

Втор натпревар

 Р.Н.Ловен – Пик Сегед 30:34 (17:16)
 29:31 (13:16)
 Натурхаус ла Риоха – Веспрем 23:31 (10:15)  31:37 (15:18)
 Данкерк – ПСЖ 21:23 (13:12)  22:23 (15:15)
 ППД Загреб – КИФ Колдинг 22:17 (15:8)  21:23 (9:11)
 Висла Плоцк – Вардар 32:26 (14:12)  20:31 (10:14)
 Алборг – Барселона 11:31 (5:16)  22:29 (9:14)
 Монпелје – Киелце 25:29 (13:16)  33:31 (15:14)
 Фленсбург – Кил 21:30 (9:16)  28:33 (10:16)

.

Четврт-финале во Лигата на шампионите:

.

Двојки

Прв натпревар

Втор натпревар

 ППД Загреб – Барселона
 23:25 (10:14)
 21:43 (10:23)
 Вардар – Киелце
 20:22 (11:11)
 31:33 (14:16)
 ПСЖ – Веспрем
 24:24 (10:12)
 28:34 (12:16)
 Пик Сегед – Кил
 31:29 (17:15)
 23:31 (10:18)