ПЛЕЈ ОФ ВО ПРВЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА: МЕТАЛУРГ И ВАРДАР ПРО ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО 5 И 10 КОЛО

14.03.2012 02:48
1.Team logo 2_resize

Денес во просториите на РФМ се извлечени натпреварувачките броеви за плеј оф и плеј аут во Вип Супер машка лига.

За плеј офот се извлечени следните броеви:

1. РК Пелистер

2. РК Куманово

3. РК Металург

4. РК Овче Поле

5. РК Тинекс Пролет

6. РК Вардар ПРО

Бергеровиот систем е следен:

1. Коло      1-6   2-5   3-4

2. Коло      6-4   5-3   1-2

3. Коло      2-6   3-1   4-5

4. Коло      6-5   1-4   2-3

5. Коло      3-6   4-2   5-1

Металург и Вардар ПРО ќе се сретнат во 5 и 10 коло. Прво ќе се игра кај нас а потоа на теренот на Вардар ПРО.

————–

За плеј аутот се извлечени следните броеви:

1. РК Драчево

2. РК Преспа

3. ГРК Кавадарци

4. РК Борец

5. РК Металург Јуниор

6. РК Битола

РК Металург Јуниор стартува со16 бода и во првото коло гостува кај Преспа.

—————

Во текот на викендот ќе се одигра и 1/8 финале од Купот на Македонија. Има 4 групи чии победници ќе ја состават полуфиналната група.

Металург Јуниор е во трета група заедно со Овче Поле и Кавадарци. Прво играат Овче Поле и Кавадарци а победникот во финалната средба ќе се сретне со Металург Јуниор.

Прочитано 958 пати

(1) Коментар

  1. Што е со оваа вест?

Напишете коментар


+ 6 = 7