ПО ДВЕ НЕРЕШЕНИ СРЕДБИ, ФАКОМ ДОЖИВЕА ПОРАЗ

14.05.2012 21:20
DSC_0621_resize

Во натпреварувањето кај генерацијата 2000/2001, екипата на Папилон продолжува со добрите настапи. Овој пат поразена е екипата на Факом која по две нерешени средби го доживеа и првиот пораз.

Првото полувреме помина во рамноправна игра во која сепак минимална предност стекна екипата на Папилон. Во вториот дел младите ракометари на Папилон заиграа многу поангажирано и дојдоа до убедлива победа. Најдобар поединец беше Јаневски со три постигнати гола.

Папилон – Факом   8:4  (4:3)

Папилон: Божиновски, Ристовски, Максимовиќ 1, Стојковски, Димовски 1, Чиплаковски, Каранфиловски, Кондев 1, Трајковски, Илиевски, Новокмет 2, Јаневски 3 и Златановски.         Тренер: Силвана Миленковиќ.

Факом: Спасовски 1, Брунчевиќ, Серафимов, Меловски 2, Бошковски, Божиновски, Николовски, Ивановски, Јанушевски, Ивановски, Потиров, Белимов, Дангев и Крстевски 1.     Тренер: Никола Матлиевски.

Судија: Кристијан Павловски.

Делегат: Капсарева Михаела.

Лекар: Александра Стојановска.

Прочитано 193 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + 7 =