ПО ТРИ ОДИГРАНИ КОЛА, РЕНАТО ВУГРИНЕЦ Е ВТОР СТРЕЛЕЦ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

14.10.2013 14:07
GIL_1607_resize

za tekst

По три одиграни кола во Лигата на шампионите нашиот Ренато Вугринец е на второто место на листата на стрелците. Ренато заостанува само еден гол зад водечкиот Гионеа, од екипата на Висла Плоцк.

ren

Топ-стрелци:

B3_resize01. Валентин Гионеа  (Висла Плоцк)   22 гола

B_resize02. Ренато Вугринец  (Металург)   21

 

03-06. Клемент Цехте  (Горење Велење)   20

03-06. Мадс Ларсен  (Алборг)   20

03-06. Марио Шоштариќ  (Горење Велење)   20

03-06. Филип Стенмалм  (Халмштад)   20

07-13. Егерт Јенсен  (Фленсбург)   19

07-13. Уве Геншајмер  (Р.Н.Ловен)   19

07-13. Момир Илиќ  (Веспрем)   19

07-13. Филип Јиха  (Кил)   19

07-13. Сергеј Онуфриенко  (Мотор Запорожје)   19

07-13. Тимур Дибиров  (Вардар)   19

07-13. Кире Лазаров  (Барселона)   19

Прочитано 1.654 пати

(3) Коментари

  1. Samo napred Vugi, koga angazirate stranski rakometari tie treba da se profesionalci kako sto se Vugrinec i Stanic a ne pod prosecni. Pozdrav

    • e taka e de samo da imame budzet ko velesilite vo rakometot …lesno e da se kaze a realnosta e sosem druga koga banknotira eden Kopenhagen dobro e i ova sto go imame . Daj malku realnost.

  2. Браво, само продолжи така.

Напиши одговор на newone Откажи одговор


8 − 6 =