ПОБЕДА НА МЕТАЛУРГ

27.03.2013 19:31
579427_579529788724882_431933443_n

Во последниот натпревар од регуларниот дел на Регионалната лига, Металург го совлада тимот на Вардар ПРО, со резултат 26:21 (12:7). На крајот, Металург го зазеде второто, а Вардар ПРО третото место. Истите екипи ќе се сретнат и во полуфиналето од завршниот турнир во СЕХА-лигата.

Прочитано 1.119 пати

(1) Коментар

  1. Честитки поздрави од Србија.
    Дарко Станиќ нашата гордост.

Напишете коментар


+ 1 = 10