ПОБЕДАТА НА МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ПСЖ Е ГЛАВЕН НАСТАН ВО СЕПТЕМВРИ

16.10.2013 12:04
GIL_2090_resize-610x218

za tekst

Во традиционалниот избор на порталот “Балкан Хандбал“, за главен настан на месецот, победата на Металург над екипата на Пари Сен Жермен е прогласена за највпечатлив настан во септември.

За овој настан гласаа дури 63 проценти од сите што гласаа на поставената анкета. На второ место е нерешениот резултат на екипата на Вардар против тимот на Барселона (19 %), а на третото место е исчезнувањето на РК Заечар (7 %).

 

 

 

Прочитано 783 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 4