Почна 11-тото коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

07.02.2019 00:13
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

Со натпреварот меѓу екипите на Р.Н.Левен и на Вардар, во кој нашиот шампион извојува блескава и вредна победа, почна 11-тото коло на групната фаза на Лигата на шампионите.

Како што е веќе познато, натпреварите во групите “Ц“ и “Д“ се авршени, но продолжува борбата за што подобра позиција во групите “А“ и “Б“.

.

Распоред и сатница на 11. коло:

06.02.2019 г., 19.00 ч.:  Р.Н.Левен – Вардар  27:30 (12:16)

07.02.2019 г., 20.45 ч.:  Нант – ПСЖ

09.02.2019 г., 17.30 ч.:  Монпелје – Мешков Брест

09.02.2019 г., 17.30 ч.:  Веспрем – Барселона

09.02.2019 г., 19.00 ч.:  Кристијанштад – Киелце

10.02.2019 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Пик Сегед

10.02.2019 г., 17.00 ч.:  ППД Загреб – Скјерн

10.02.2019 г., 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Фленсбург

Прочитано 184 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 6