Почна 4. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

11.10.2019 14:32
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Веќе се одиграни два натпревари од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Екипата на Фленсбург на домашен терен го совлада тимот на ППД Загреб, додека Кристијанштад и Кадетен Шафхаузен ги поделија бодовите.

Ова коло е од извонредно значење за македонските претставници во Лигата на шампионите. Вардар ќе се обиде дома да го совлада Кил, за продолжување на победничката серија, додека Еурофарм Работник ќе има одлична можност против Кокс дома да ја извојува првата победа.

.

Распоред и сатница:

09.10.2019 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – ППД Загреб  (А)   20:17 (10:10)

10.10.2019 г., 19.00 ч.:   Кристијанштад – Кадетен Шафхаузен  (Д)  24:24 (11:15)

12.10.2019 г., 16.00 ч.:   Чеховски Медведи – Динамо Букурешт  (Д)

12.10.2019 г., 17.30 ч.:   Вардар – Кил  (Б)

12.10.2019 г., 18.00 ч.:   Киелце – Монпелје  (Б)

12.10.2019 г., 18.00 ч.:   Татран Прешов – Савехоф  (Ц)

12.10.2019 г., 18.30 ч.:   Спортинг Лисабон – Бидасоа Ирун  (Ц)

12.10.2019 г., 19.30 ч.:   Мешков Брест – Мотор Запорожје  (Б)

12.10.2019 г., 20.00 ч.:   Барселона – Елверум  (А)

13.10.2019 г., 16.50 ч.:   Алборг – Пик Сегед  (А)

13.10.2019 г., 15.00 ч.:   Веспрем – Порто  (Б)

13.10.2019 г., 15.10 ч.:   ГОГ – Висла Плоцк  (Д)

13.10.2019 г., 17.00 ч.:   ПСЖ – Цеље ПЛ  (А)

13.10.2019 г., 17.00 ч.:   Еурофарм Работник – Кокс  (Ц)

Прочитано 191 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 3