Почна 4. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

04.10.2018 00:23
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Со денешните две средби, почна четвртото коло од групната фаза на Лигата на шампионите.

По два порази, Фленсбург на свој терен ја совлада екипата на Мотор Запорожје, кај која нашиот Жарко Пешевски средбата ја заврши без постигнат гол. Во вториот натпревар екипата на Кокс на домашен терен загуби од тимот на Динамо Букурешт.

Металург во ова коло гостува во Данска, кај екипата на Силкеборг. Овој натпревар се игра в недела, со почеток во 15.10 часот.

.

Распоред и сатница:

03.10.2018 г., 18.15 ч.:  Кокс – Динамо Букурешт  31:32 (17:15)  (Д)

03.10.2018 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – Мотор Запорожје  31:24 (13:11)  (Б)

06.10.2018 г., 16.00 ч.:  Киелце – Кристијанштад  (А)

06.10.2018 г., 16.00 ч.:  Барселона – Монпелје  (А)

06.10.2018 г., 16.00 ч.:  Мешков Брест – Веспрем  (А)

06.10.2018 г., 16.00 ч.:  Бешикташ – Спортинг Лисабон  (Ц)

06.10.2018 г., 17.30 ч.:  Вардар – Р.Н.Левен  (А)

06.10.2018 г., 17.30 ч.:  Пик Сегед – Цеље ПЛ  (Б)

06.10.2018 г., 17.30 ч.:  ПСЖ – Нант  (Б)

06.10.2018 г., 17.30 ч.:  Вакер Тун – Елверум  (Д)

06.10.2018 г., 18.00 ч.:  Татран Прешов – Чеховски Медведи  (Ц)

06.10.2018 г., 19.30 ч.:  Адемар Леон – Висла Плоцк  (Д)

07.10.2018 г., 15.10 ч.:  Силкеборг – Металург  (Ц)

07.10.2018 г., 16.50 ч.:  Скјерн – ППД Загреб  (Б)

Прочитано 405 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 3