Почна 8. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

13.11.2019 22:05
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Со денешните три средби почна осмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во најинтересната денешна средба, Кил успеа да му се реваншира на Порто, со гол на три секунди до крајот. Интересно, ова беше прво водство на Кил на оваа средба, а стана победничко.

.

Распоред:

Денешни средби:

Татран Прешов – Спортинг Лисабон  (Ц)  22:37 (10:16)

Кристијанштад – Динамо Букурешт  (Д)  29:29 (16:17)

Порто – Кил  (Б)  29:30 (16:14)

Утре:

18.00 ч:  ППД Загреб – Цеље ПЛ  (Б)

В сабота:

16.00 ч.:  Чеховски Медведи – ГОГ  (Д)

17.30 ч.:  Веспрем – Мешков Брест  (Б)

18.00 ч.:  Киелце – Вардар  (Б)

20.00 ч.:  Барселона – Алборг  (А)

В недела:

17.00 ч.:  ПСЖ – Фленсбург  (А)

17.00 ч.:  Еурофарм Работник – Савехоф  (Д)

18.00 ч.:  Кокс – Бидасоа Ирун  (Ц)

19.00 ч.:  Елверум – Пик Сегед  (А)

19.00 ч.:  Монпелје – Мотор Запорожје  (Б)

19.00 ч.:  Кадетен Шафхаузен – Висла Плоцк  (Д)

 

Прочитано 120 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 6