ПОЧНА “НОВОГОДИШНИОТ ТУРНИР“ НА МЕТАЛУРГ ВО МИНИ-РАКОМЕТ. ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ.

22.12.2012 19:11
DSC_0002_resize_resize

Во салата “Автокоманда“ денеска почна “Новогодишниот турнир“ на Металург во мини-ракомет. Настапија екипи од генерацијата 2002/3, во машка и женска конкуренција.

Резултати:

1. Девојчиња, 2002/3:

Кемпа – Дуферко   16:10

Канаан – Факом   6:15

Макстил – Факом   1:19

Дуферко – Ре Медика   11:4

Макстил – Канаан   5:3

Ре Медика – Бетон   5:17

Дуферко – Бетон   8:12

Кемпа – Бетон   18:4

Кемпа – Ре Медика   18:1

Утре во 14.30 часот се игра финалната средба меѓу екипите на Кемпа и Факом.

2. Машки, 2002/3:

Бетон – Факом   12:9

Дуферко – Репро 21   11:15

Бекстејџ – Макстил   14:10

Бауерфајнд – Рено   15:6

Кемпа – Репро 21   5:14

Макстил – Стоби   12:11

Бетон – Рено   18:16

Кемпа – Репро 1   6:17

Бекстејџ – Стоби   9:11

Бауерфајнд – Бетон   15:8

Дуферко – Кемпа   7:8

Рено – Факом   13:6

Репро 1 – Репро 21   16:18

Утре се играат полуфиналните и финалната средби.

Полуфинале:

13.30 часот: Бауерфајнд – Стоби

14 часот: Репро 21 – Бекстејџ

14.30 часот: Финале

Фото:

Прочитано 541 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 4 =