Почна седмото коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

08.11.2018 10:12
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Со вчерашната нова катастрофа на актуелниот шампион Монпелје, почна седмото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Седмото коло продолжува со денешните два натпревари, а еден од нив ќе се одигра во Скопје, каде Металург ќе ја пречека екипата на Спортинг Лисабон. Средбата ќе се одигра во ВИП Арената СЦ “Борис Трајковски“, со почеток во 19 часот.

.

Распоред и сатница:

07.11.2018 г., 19.00 ч..:  Р.Н.Левен – Монпелје  (Д)   37:27 (16:13)

08.11.2018 г., 18.00 ч..:  Динамо Букурешт – Адемар Леон  (Д)

08.11.2018 г., 19.00 ч..:  Металург – Спортинг Лисабон  (Ц)

10.11.2018 г., 17.00 ч..:  Мешков Брест – Киелце  (А)

10.11.2018 г., 18.45 ч..:  Кристијанштад – Веспрем  (А)

11.11.2018 г., 17.00 ч..:  Вардар – Барселона  (А)

10.11.2018 г., 17.30 ч..:  ПСЖ – Фленсбург  (Б)

10.11.2018 г., 20.00 ч..:  ППД Загреб – Цеље ПЛ  (Б)

11.11.2018 г., 16.50 ч..:  Скјерн – Пик Сегед  (Б)

11.11.2018 г., 18.00 ч..:  Мотор Запорожје – Нант  (Б)

10.11.2018 г., 16.00 ч..:  Чеховски Медведи – Силкеборг  (Ц)

10.11.2018 г., 18.00 ч..:  Татран Прешов – Бешикташ  (Ц)

10.11.2018 г., 18.00 ч..:  Висла Плоцк – Елверум  (Д)

11.11.2018 г., 15.15 ч..: Кокс – Вакер Тун  (Д)

Прочитано 237 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 2 =