Почна СЕХА-лигата. Комплетни резултати од првото коло

04.09.2019 22:41
67918998_1870551493047582_3884631141356929024_o

Почна деветото издание на СЕХА-лигата, прво во новиот формат, а одиграно е и комплетното прво коло. Македонските претставници, Вардар и Еурофарм Работник, ги забележаа своите први победи.

.

Резултати:

Група “А“:

Војводина – Нексе  29:23 (13:11)

Вардар – Пекинг Спорт  37:23 (19:12)

Татран Прешов – Мотор Запорожје  24:25 (11:12)

Табела:

1. Вардар 1 0 0 3
2. Војводина 1 0 0 3
3. Mотор Запорожје 1 0 0 3
4. Taтран Прешов 0 0 1 0
5. Нексе 0 0 1 0
6. Пекинг Спорт 0 0 1 0

Група “Б“:

Металопластика – ППД Загреб  25:28 (13:13)

Мешков Брест – Веспрем  27:28 (14:16)

Еурофарм Работник – Спартак Москва  34:29 (15:13)

Табела:

1. Eурофарм Работник 1 0 0 3
2. ППД Загреб 1 0 0 3
3. Веспрем 1 0 0 3
4. Meшков Брест 0 0 1 0
5. Meталопластика 0 0 1 0
6. Спартак Москва 0 0 1 0
Прочитано 147 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 14