Почна второто коло на СЕХА-лигата

05.09.2018 00:44
3545_1535012433

Со натпреварот во Скопје, денеска почна второто коло на СЕХА-лигата.

Во единствениот денешен натпревар, екипата на Вардар го декласираше дебитантот во лигата, тимот на Железничар Ниш, со резултат 35:20 (14:11)

Утре се играат три средби, а во едната од нив ќе се сретнат екипите на Мешков Брест и на Металург. Домашниот состав е фаворит на оваа средба. Овој натпревар ќе се одигра со почеток во 17.30 по македонско време.

Второто коло ќе заврши на 11 септември, со одигрување на средбата ППД Загреб – Стеауа Букурешт.

.

Вардар – Железничар Ниш  35:20 (14:11)

Мешков Брест – Металург

Извиѓач – Нексе

Војводина – Татран Прешов

ППД Загреб – Стеауа Букурешт

Прочитано 243 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − 1 =