Почна второто коло во Лигата на шампионите. Распоред и сатница

20.09.2018 12:38
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Со вчерашната сензационална победа на ППД Загреб против Фленсбург, почна второто коло на Лигата на шампионите.

Металург во ова коло е домаќин, а на гости ни доаѓа турскиот шампион Бешикташ, кој во првото коло е поразен од Татран Прешов и тоа на домашен терен.

.

Распоред и сатница:

19.09.2018 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – ППД Загреб  (Б)   29:31 (16:16)

20.09.2018 г., 20.00 ч.:  Вакер Тун – Кокс  (Д)

22.09.2018 г., 17.00 ч.:  Татран Прешов – Силкеборг  (Ц)

22.09.2018 г., 17.30 ч.:  Вардар – Кристијанштад  (А)

22.09.2018 г., 16.00 ч.:  Чеховски Медведи – Спортинг Лисабон  (Ц)

22.09.2018 г., 18.00 ч.:  Киелце – Р.Н.Левен  (А)

22.09.2018 г., 18.00 ч.:  Барселона – Веспрем  (А)

22.09.2018 г., 19.30 ч.:  Мешков Брест – Монпелје  (А)

22.09.2018 г., 19.30 ч.:  Адемар Леон – Динамо Букурешт  (Д)

23.09.2018 г., 16.50 ч.:  Скјерн – Мотор Запорожје  (Б)

23.09.2018 г., 17.00 ч.:  ПСЖ – Цеље ПЛ  (Б)

23.09.2018 г., 17.00 ч.:  Металург – Бешикташ  (Ц)

23.09.2018 г., 18.10 ч.:  Елверум – Висла Плоцк  (Д)

23.09.2018 г., 19.00 ч.:  Пик Сегед – Нант  (Б)

Прочитано 580 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 15