ПОРТУГАЛИЈА ЗАГУБИ ОГРОМЕН БОД. ПОРАЗ НА ХРВАТСКА. СИТЕ ДЕНЕШНИ РЕЗУЛТАТИ

04.04.2013 21:09
578492_339494089432538_1548941814_n_resize

Репрезентацијата на Швајцарија вечерва одигра за нас, откако му откина бод на нашиот лут противник, селекцијата на Португалија. По овој резултат ни требаат било какви јунски победи против селекциите на Швајцарија и на Портигалија, под услов Шпанија да не се посрамоти на својата гостинска средба против својот пиринејски сосед, Португалија.

БиХ – Русија   23:32 (13:17)

Чешка – Германија   24.22 (10:10

Шведска – Полска   28:21 (12:11)

Швајцарија – Португалија   26:26 (13:15)

Унгарија – Хрватска   20:18 (8:7)

Прочитано 1.286 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 6