Познат е и распоредот на натпреварите на Металург во групната фаза на Лига Европа

02.10.2020 12:33
thumbnail_IMG_20200922_212610_resize

Познат е и распоредот на натпреварите на Металург во групната фаза.

Тргнуваме со веројатно најтешкото гостување, кај екипата на Тулуз, за да во второто коло во Скопје ја пречекаме екипата на Висла Плоцк.

По две средби ќе одиграме во октомври, во ноември и во декември, додека последните четири натпревари на програмата се во февруари и во март следната година.

.

Распоред на натпреварите:

01. Коло (20.10.2020 г.): Тулуз – Металург
02. Коло (27.10.2020 г.): Металург – Висла Плоцк
03. Коло (17.11.2020 г.): Адемар Леон – Металург
04. Коло (24.11.2020 г.): Металург – Фиверс
05. Коло (01.12.2020 г.): Металург – Чеховски Медведи
06. Коло (08.12.2020 г.): Чеховски Медведи – Металург
07. Коло (09.02.2021 г.): Металург – Тулуз
08. Коло (16.02.2021 г.): Висла Плоцк – Металург
09. Коло (23.02.2021 г.): Фиверс – Металург
10. Коло (02.03.2021 г.): Металург – Адемар Леон

Прочитано 196 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 4