Познат е изгледот на сите четири главни групи на СП во Египет

20.01.2021 01:07
Egypt 2021_1440x600

Со денешните осум натпревари од последното коло на групната фаза во групите “А“, “Б“, “Ц“ и “Д“, на СП во Египет се познати сите 24 селекции кои обезбедија пласман во главната фаза, а меѓу нив е и Македонија, како составен дел на главната група 4.

По две најдобро пласирани репрезентации од секоја главна група ќе продолжат во четврт-финалето.

.

Главна група 1:

М. Селекција Нат Поб Нер Пор Д.Г. П.Г. Раз Бод
1 Унгарија 2 2 0 0 73 46 +27 4
2 Шпанија 2 1 1 0 56 55 +1 3
3 Германија 2 1 0 1 71 43 +28 2  
4 Полска 2 1 0 1 59 50 +9 2
5 Бразил 2 0 1 1 52 62 −10 1
6 Уругвај 2 0 0 2 32 87 −55 0

Натпреварите ќе се играат на 21, 23 и на 25 јануари.

Главна група 2:

М. Селекција Нат Поб Нер Пор Д.Г. П.Г. Раз Бод
1 Данска 2 2 0 0 65 40 +25 4
2 Хрватска 2 1 1 0 55 53 +2 3
3 Катар 2 1 0 1 55 55 0 2  
4 Аргентина 2 1 0 1 44 52 −8 2
5 Јапонија 2 0 1 1 58 60 −2 1
6 Бахреин 2 0 0 2 41 58 −17 0

Натпреварите ќе се играат на 21, 23 и на 25 јануари.

Главна група 3:

М. Селекција Нат Поб Нер Пор Д.Г. П.Г. Раз Бод
1 Португалија 2 2 0 0 51 42 +9 4
2 Франција 2 2 0 0 53 48 +5 4
3 Исланд 2 1 0 1 62 49 +13 2  
4 Норвешка 2 1 0 1 55 53 +2 2
5 Швајцарија 2 0 0 2 49 56 −7 0
6 Алжир 2 0 0 2 43 65 −22 0

Натпреварите ќе се играат на 20, 22 и на 24 јануари.

Главна група 4:

М. Селекција Нат Поб Нер Пор Д.Г. П.Г. Раз Бод
1 Шведска 2 2 0 0 56 43 +13 4
2 Русија 2 1 1 0 63 57 +6 3
3 Египет 2 1 0 1 61 43 +18 2  
4 Словенија 2 1 0 1 54 56 −2 2
5 Белорусија 2 0 1 1 57 61 −4 1
6 Македонија 2 0 0 2 39 70 −31 0

Натпреварите ќе се играат на 20, 22 и на 24 јануари.

Прочитано 530 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 4