Познат е конечниот пласман на 12-те селекции што си заминаа од ЕП 2020

16.01.2020 11:38
81692427_460791608146506_7777495245394018304_n_resize

По завршувањето на групната фаза, 12 селекции мораа да го напуштат првенството, а за жал меѓу нив е и Македонија, која го освои 15. место.

Конечниот пласман на тие селекции се одредува едноставно: третопласираните од групната фаза завршуваат на позиции меѓу 13 и 18 места, а четвртопласираните од 19 до 24 места.

Со сите нијанси, како освоени бодови, постигнати голови и друго, конечниот пласман од 13 до 24 места е:

13 Данска
14 Франција
15 Македонија
16   Швајцарија
17 Холандија
18 Црна Гора
19 Украина
20 Србија
21 Полска
22 Русија
23 БиХ
24 Летонија
Прочитано 997 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 7