Познат е распоредот на фајналфорот во ЕХФ-Купот

03.05.2019 14:54
640-610x343-610x343

ЕХФ го објави распоредот на завршницата во ЕХФ-купот, второто по квалитет европско клупско натпреварување. Пласман на фајналфорот обезбедија екипите на Холстебро, Фуксе Берлин и на Порто, а директен пласман имаше тимот на Кил, како домаќин на натпреварувањето.

.

Распоред:

17.05.2019 г., полуфинале 1:  Холстебро – Кил

17.05.2019 г., полуфинале 2:  Фуксе Берлин – Порто

18.05.2019 г., меч за трето место:  Поразени од полуфиналните натпревари

18.05.2019 г., финале:  Победници од полуфиналните натпревари 

Прочитано 251 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 3