Познат е распоредот на натпреварите на Металург 2 во плејоф фазата на Првата лига

30.12.2020 12:57
DAR_8666_resize

Денеска во просториите на РФМ се извлечени редните броеви на екипите кои ќе се натпреваруваат во плејоф фазата на Првата лига. Металург 2 го извлече редниот број 8.

Врз база на редните броеви направен е и комплетниот распоред на плејоф фазата.

Вкупно ќе се одиграат 14 кола, по седум на гостински и на домашен терен.

.

Распоред на натпреварите на Металург 2:

01 коло:  Шампион – Металург 2

02 коло:  Металург 2 – МРК Куманово

03 коло:  Јехона – Металург 2

04 коло:  Металург 2 – Вардар Неготино

05 коло:  Драчево – Металург 2

06 коло:  Металург 2 – Скопје 2020

07 коло:  Аеродром – Металург 2

08 коло:  Металург 2 – Шампион

09 коло:  МРК Куманово – Металург 2

10 коло:  Металург 2 – Јехона

11 коло:  Вардар Неготино – Металург 2

12 коло:  Металург 2 – Драчево

13 коло:  Скопје 2020 – Металург 2

14 коло:  Металург 2 – Аеродром

.

Комплетен распоред на првото коло:

Шампион – Металург 2

Јехона – Скопје 2020

Драчево – Вардар Неготино

Аеродром – МРК Куманово

Прочитано 117 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 8 =