Познат е распоредот на натпреварите на Металург во СЕХА-лигата за сезона 2018/19

14.08.2018 22:31
39253374_1385773031525433_3881818289965367296_n_resize

СЕХА-лигата ги одреди датумите за сите натпревари во сезона 2018/19. Како што и се очекуваше, во првото коло ќе се случи македонското дерби, а домаќин на средбата е Металург. Во следното коло, пак, и гостуваме на екипата на Мешков Брест. До крајот на годината ќе треба да се одиграат 13 кола, додека последните пет се предвидени за следната 2019 година.

Завршниот турнир, фајналфорот, ќе се игра од 5 до 7 април 2019 година.

.

Распоред:

Коло 1, 29 август 2018 г., 17.15 ч.:  Металург – Вардар

Коло 2, 4 септември 2018 г. 17.15 ч.:  Мешков Брест – Металург

Коло 3, 9 септември 2018 г. 17.30 ч.:  Металург – Нексе

Коло 4, 19 септември 2018 г. 20.15 ч.:  Металург – Извиѓач

Коло 5, 2 октомври 2018 г.:  ППД Загреб – Металург

Коло 6, 17 октомври 2018 г.:  Металург – Железничар Ниш

Коло 7, октомври 2018 г.:  Татран Прешов – Металург

Коло 8, 7 ноември 2018 г.:  Металург – Стеауа Букурешт

Коло 9, 28 ноември 2018 г.:  Војводина – Металург

Коло 10, 5 декември 2018 г.:  Вардар – Металург

Коло 11, 8 декември 2018 г.:  Металург – Мешков Брест

Коло 12, 15 декември 2018 г.:  Нексе – Металург

Коло 13, 19 декември 2018 г.:  Извиѓач – Металург

Коло 14, 2 февруари 2019 г.:  Металург – ППД Загреб

Коло 15, 29 февруари 2019 г.:  Железничар Ниш – Металург

Коло 16, 6 март 2019 г.:  Металург – Татран Прешов

Коло 17, 9 март 2019 г.:  Стеауа Букурешт – Металург

Коло 18, 13 март 2019 г.:  Металург – Војводина

Прочитано 298 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 13