Познат е распоредот на предсезонскиот турнир во Чехово

17.07.2019 20:14
60159307_resize

Објавен е распоредот на предсезонскиот турнир во Чехово (Русија), во кој, покрај Металург, ќе настапат и екипите на Чеховски Медведи, Мешков Брест и на Стеауа.

Овој турнир ќе се игра во период од 16 до 19 август и е еден од двата на кој ќе настапи нашиот клуб.

Турнирот во Чехово ќе се игра во спортската сала “Олимпијскиј“, со капацитет од 3000 места.

.

Распоред на турнирот:

16 август (петок)

16.30 ч.: Мешков Брест – Стеауа

19.00 ч.: Чеховски Медведи – Металург

17 август (сабота)

14.00 ч.: Металург – Мешков Брест

16.00 ч.: Стеауа – Чеховски Медведи

18 август (недела)

14.00 ч.: Стеауа – Металург

16.00 ч.: Чеховски Медведи – Мешков Брест

Прочитано 91 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 3