ПОЗНАТ Е СОСТАВОТ СО КОЈ ЌЕ НАСТАПИМЕ ПРОТИВ ПСЖ

08.02.2014 14:53
psg-930x300_resize

rk-metlurg-logo_final_resize

Познат е составот кој вечерва Металург ќе му се спротистави на Пари Сен Жермен.

Металург: Станиќ, Мијатовиќ, Атман, Циндриќ, Димовски, Георгиевски, Јоновски, Кеџо, Манасков, Мандиќ, Н.Маркоски, В.Маркоски, Миркуловски, З.Мојсоски, Ојлески и Вугринец.

Познат е и составот со кој ќе настапи нашиот противник:

Пари Сен Жермен: Анонај, Сиера, Абало, Бојиновиќ, Часар, Диав, Гарсија, Гојун, Гунарсон, Халгримсон, Хансен, Онрубија, Копљар, М‘тима, Мелиќ и Вори.

Натпреварот почнува во 18 часот, а пренос од средбата ќе врши Алфа-телевизија.

Прочитано 2.195 пати

(3) Коментари

  1. Зошто Пецаковски нема да игра????

    • Не ја залечи повредата.

  2. Ви посакувам успех и нова победа, се разбира и среќата нека биде на ваша страна, сите навиваме за вас!
    Кога се враќа Н. Мојсоски?

Напишете коментар


2 + = 10