Позната е и сатницата на осминафиналните средби на кадетското СП

13.08.2019 00:04
Bahrain-MKD-09.08.2019-WCH-U19-5898_resize

ИХФ ја објави сатницата на осминафиналните средби, што ќе се играат на 14 август. Македонија ќе игра во “Борис Трајковски“, а средбата ќе почне во 20.45 часот.

.

Распоред и сатница на натпреварите:

Осминафинале:

14 август, 14.00 часот:  Аргентина – Германија   (Борис Трајковски)

14 август, 14.00 часот:  Египет – Словенија   (Јане Сандански)

14 август, 16.15 часот:  Исланд – Јапонија   (Борис Трајковски)

14 август, 16.15 часот:  Хрватска – Унгарија   (Јане Сандански)

14 август, 18.30 часот:  Данска – Тунис   (Борис Трајковски)

14 август, 18.30 часот:  Франција – Норвешка   (Јане Сандански)

14 август, 20.45 часот:  Португалија – Македонија   (Борис Трајковски)

14 август, 20.45 часот:  Шпанија – Шведска   (Јане Сандански)

—————–

Президент Куп:

За пласман од 21 до 24 места:

14 август, 09.30 часот:  Нигерија – Бразил   (Борис Трајковски)

14 август, 09.30 часот:  Чиле – Канада   (Јане Сандански)

За пласман од 17 до 20 места:

14 август, 11.45 часот:  Бахреин – Србија   (Борис Трајковски)

14 август, 11.45 часот:  Саудиска Арабија – Тајван   (Јане Сандански)

Прочитано 384 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 7 = 2