ПОЗНАТА Е САТНИЦАТА НА ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

14.05.2013 18:37
makedonija-kup_resize

za tekst

Објавена е сатницата на завршниот турнир во Купот на Македонија.

Сабота, 18 мај:

Полуфинални натпревари:

18 часот:  РК Вардар ПРО – РК Металург

20 часот:  РК Металург Јуниор – РК Зомимак М

Недела, 19 мај:

17.45 часот:  Финале

Организатор на турнирот е РК Вардар ПРО, а натпреварите ќе се играат во СРЦ “Кале“.

Македонската телевизија обезбеди пренос од сите натпревари.

Прочитано 596 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 7 =