Познати се четврт-финалните двојки во Лигата на Европа

31.03.2021 13:00
167470098_1227052644377887_1684337791486304795_n_resize

По завршувањето на осминафиналните пресметки, станаа познати двојките во четврт-финалната фаза на Лигата на Европа.

.

Ке се сретнат:

Монпелје – Фуксе Берлин

Кристијанштад – Магдебург

ГОГ – Висла Плоцк

Чеховски Медведи – Р.Н.Левен

.

Првите натпревари ќе се одиграат на 13 април, додека реванш-средбите на програмата се на 20 април. Победниците ќе обезбедат учество на фајналфорот во ова натпреварување, кое ќе се игра на 22 и на 23 мај.

Прочитано 60 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 6