Познати се финалистите на ЕХФ Купот

17.05.2019 23:10
640-610x343-610x343

Денеска се одиграни полуфиналните средби во ЕХФ Купот.

Постигнати се очекуваните резултати, па, така, домаќинот на фајналфорот, екипата на Кил, го совлада тимот на Холстебро, додека Фуксе Берлин беше подобар од Порто.

.

Резултати:

Холстебро – Кил  26:32 (14:16)

Фуксе Берлин – Порто  24:20 (12:8)

Утрешна програма:

18.00 часот, меч за трето место:  Холстебро – Порто

20.45 часот, финале:  Кил – Фуксе Берлин

Прочитано 154 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 2