Познати се осминафиналните двојки на кадетското СП во Скопје

12.08.2019 23:23
cropped-LOGO-NAJNOVO-2_resize

Во Скопје завршија натпреварите од групната фаза на кадетското СП. Македонија групата ја заврши со пласман на четвртото место, кое за противник ни ја одреди селекцијата на Португалија.

.

Веќе се познати осминафиналните двојки:

Египет – Словенија

Исланд – Јапонија

Франција – Норвешка

Португалија – Македонија

Хрватска – Унгарија

Аргентина – Германија

Шпанија – Шведска

Данска – Тунис

Овие натпревари ќе се играат на 14 август.

—————-

Познати се и двојките во Президент Купот:

За пласман на 17-20 места:

Саудиска Арабија – Тајван

Бахреин – Србија

За пласман на 21-24 места:

Чиле – Канада

Нигерија – Бразил

И овие натпревари ќе се играат на 14 август.

 

Прочитано 335 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 11