Познати се осминафиналните двојки во Лигата на Европа

03.03.2021 11:12
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320-610x320-610x320

По завршувањето на групната фаза во Лигата на Европа, станаа познати имињата на 16-те екипи кои обезбедија настап во следната, осминафинална, фаза од ова натпреварување.

.

Исто така, станаа познати и осминафиналните двојки:

Спортинг Лисабон – Висла Плоцк

Кристијанштад – Адемар Леон

Чеховски Медведи – Нимс

Фиверс – Фуксе Берлин

Еурофарм Пелистер – Магдебург

Монпелје – Кадетен Шафхаузен

ГОГ – ЦСКА

Нексе – Р.Н.Левен

Првите осминафинални средби ќе се одиграат на 23 март на теренот на првонапишаните екипи, додека реванш-натпреварите на програмата се на 30 март.

 

Прочитано 127 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 5