Топ Вести

Познати се осминафиналните двојки во Лигата на шампионите

04.03.2019 00:56
1780254_10152908930593666_1142589080112651628_o_resize

По завршувањето на натпреварите во групите “А“ и “Б“, како и по завршувањето на плеј-оф мечевите на екипите од групите “Ц“ и “Д“, станаа познати осминафиналните двојки во Лигата на шампионите.

.

Ќе играат:

Спортинг Лисабон – Веспрем

Висла Плоцк – Пик Сегед

ППД Загреб – Вардар

Мешков Брест – Фленсбург

Мотор Запорожје – Киелце

Р.Н.Левен – Нант

Првите натпревари од осминафиналната фаза ќе се играат на 20 март, а реваншите на 31 март.

Директен пласман во чеврт-финалето обезбедија екипите на Барселона и на ПСЖ, како првопласирани во своите групи.

Прочитано 717 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 11