Топ Вести

Познати се победниците од плеј-офот на Лигата на шампионите од групите “Ц“ и “Д“

04.03.2019 00:44
1maxresdefault_resize

Денеска завршија и натпреварите од плеј-офот на Лигата на шампионите од групите “Ц“ и “Д“. Во плеј-офот учествуваа по две најдобропласирани екипи од овие две групи, а еве ги и конечните резултати.

.

Динамо Букурешт – Спортинг Лисабон  26:27 (15:11)

Во првиот натпревар:  Спортинг Лисабон – Динамо Букурешт  32:31 (14:14)

Во осминафинале патува екипата на Спортинг Лисабон.

.

Силкеборг – Висла Плоцк  29:27 (15:13)

Во првиот натпревар: Висла Плоцк – Силкеборг  22:26 (14:14)

Во осминафинале патува екипата на Висла Плоцк.

Прочитано 80 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 7 =