Познати се полуфиналните двојки на ЕП 2020

22.01.2020 22:34

Со денешното последно коло заврши главната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска.

Веќе се познати и полуфиналните двојки, како и селекциите што ќе се борат за петтото место.

.

Полуфинале:

24 јануари, 18.00 часот:  Шпанија – Словенија

24 јануари,  20.30 часот:  Норвешка – Хрватска

Меч за 5. место:

25 јануари, 16.00 часот:  Германија – Португалија

Прочитано 463 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 9